Як використовувати засоби для догляду за обличчям: правильний порядок нанесення




author
0 minutes, 4 seconds Read

Нескінченні баночки та пляшечки із засобами для догляду за обличчям заворожують своїм виглядом і часом змушують відчувати тривожність: незрозуміло, у якому порядку ними користуватися. Люди, як забувають про будь-який страх, нерідко наносять склади неправильно — через це продукти можуть діяти не настільки ефективно. Розбираємося, якою має бути черговість використання доглядових засобів.

Чи потрібно використовувати усі засоби для догляду

Це залежить від стану шкіри. Якщо у вас усе гаразд або ви лише починаєте багатоступінчастий догляд, буде достатньо гелю для вмивання, зволожуючого крему і сонцезахисного засобу.

У вас суха шкіра — додайте у рутинний догляд живильні сироватки. Є висип — спробуйте ретиноїди або тоніки від прищів. Головне — не поспішати і додавати потрібні склади поступово. Ось якого порядку слід дотримуватися:

Засоби для очищення

Ними потрібно користуватися двічі на день. Вмиваючись вранці, обробіть шкіру ніжним — кремоподібним або пінним — засобом для очищення без великих скрабуючих частинок: вони можуть призвести до подразнення.

Ввечері спочатку видаліть косметику з обличчя за допомогою міцелярної води або гідрофільної олії. Не використовуйте серветки для демакіяжу: вони залишають наліт, який сушить шкіру. Потім вмийтеся з улюбленим засобом для очищення.

Одразу після вмивання можете застосовувати тканинні маски. Через 10-15 хвилин їх варто прибрати, а залишки легкими рухами втерти у шкіру.

Тоніки

Раніше вони сильно сушили шкіру: у їх складі нерідко можна було знайти спирти, що призводять до подразнень. Сучасні тоніки багаті на ніжні інгредієнти і легкі кислоти для дбайливого пілінгу.

Дерматологи зазначають, що основне завдання тоніків — підготувати шкіру до використання інших компонентів. Вони допомагають сироваткам швидше вбиратися у дерму. Якщо ваш засіб пахне спиртом або навіть рідиною для зняття лаку, його не варто наносити на обличчя.

Тонік — необов’язковий елемент у догляді, але, якщо ви вирішили додати його у свій розпорядок, можете використовувати засіб 1-2 рази на день — одразу після вмивання і живлення тканинними масками. Його, до речі, можна замінити на есенції.

Якщо у вас є акне, спробуйте тоніки з гліколевою, молочною або саліциловою кислотою. Вони підсушать запалення, очистять пори і поступово розчинять чорні цятки. За наявності сухої шкіри робіть наголос на AHA — гліколеві і молочні склади, за наявності жирної — на саліцилові. Якщо у вас немає проблем з висипом, візьміть зволожуючий тонік, який допоможе заповнити нестачу води у клітинах, викликану миттям і пересушуванням обличчя.

Сироватки

У них особливо легко заплутатися, і людям не завжди зрозуміло, для чого вони потрібні. Сироватки — це засоби з високою концентрацією поживних речовин, зволожувачів і антиоксидантів. За допомогою них ви можете позбутися від висипу, поліпшити колір шкіри, зменшити інтенсивність постакне.

Сироватки — також необов’язковий, але корисний компонент. Ними потрібно користуватися більш обережно. Косметологи зазвичай наводять цікаву аналогію: якщо тонік схожий за своїм впливом на шкіру на ковток легкого чаю, то сироватка — це порція міцного еспресо. Застосовувати ви їх можете або вранці, або ввечері, або двічі на день — при цьому до останньої схеми зазвичай вдаються у випадках з особливо сильним висипом.

Вранці варто обробити шкіру сироваткою з вітаміном C — вона допоможе за наявності пошкоджень, які викликані агресивним навколишнім середовищем, а також освітлить темні плями. Якщо ви чутливі до сильних компонентів, використовуйте її раз на 2-3 дні.

Ввечері варто спробувати сироватки з гіалуроновою кислотою і ретинолом. Перший компонент наситить шкіру вологою, а другий — врятує від висипу, але його потрібно використовувати під час іншого етапу.

Пам’ятайте, що, застосовуючи ретинол, не можна забувати про зволоження: це агресивний компонент, який здатен викликати дерматит, якщо неправильно з ним працювати. Крім того, він підсилює світлочутливість.

Креми для шкіри навколо очей

Вони, зазвичай, легші за стандартні зволожуючі засоби — адже область навколо очей дуже чутлива. Подібні креми потрібні не усім — найбільше їх потребують люди, які старші за 35 років.

Дерматологи рекомендують застосовувати засоби для зволоження шкіри під очима двічі на день — вранці і ввечері. Найбільш зручна і дієва форма — ролер з кофеїном і металевим аплікатором. Щоб позбутися від набряків під очима, зберігайте засіб у холодильнику.

Точкові засоби

До них належать склади, які не потрібно наносити на усе обличчя: вони занадто сильні для того, щоб застосовувати такі продукти на великих зонах. Це ніацинамід, перекис бензоїлу, саліцилова кислота у високій концентрації. Перший компонент прибере сліди постакне, другий і третій — допоможуть за наявності об’ємних запалень. Їх потрібно використовувати 1 раз на день — перед зволоженням, нанісши засіб на хвилину на певну ділянку.

Зволожуючий крем

Обов’язковий засіб у б’юті-розпорядку, який потрібно використовувати двічі на день. Якщо ви не послідовник багатоступінчастого догляду, то його слід наносити одразу після вмивання. Використовуєте кілька складів — застосовуйте креми після роботи з сироватками та / або засобами для шкіри очей, щоб «запечатати» корисні речовини.

Вранці краще робити наголос на засоби з гіалуроновою кислотою і індексом захисту від сонця хоча б SPF 30. Якщо у вашому місті спекотно, можете замінити звичний крем на легкий гель з алое і потім скористатися BB-кремом або санскріном. Після нанесення почекайте 5 хвилин — за цей час засіб вбереться у шкіру, і ви зможете нанести макіяж, не боячись, що він потече.

Увечері робіть наголос на відновлюючі продукти, які містять не лише гіалуронову кислоту, але й ліпіди, білки, ретиноїди — останні діють у кремах більш м’яко.

Ретиноїди

Це будь-які похідні вітаміну A — найчастіше у косметиці можна знайти ретинол або адапален, хоча останнім часом у деяких складах вказано ретиналь. Вони прискорюють клітинний обмін і позитивно впливають на відновлення шкіри. Для належного ефекту ретиноїди варто використовувати від 4 до 6 місяців.

Найбільш комфортний час для застосування подібних засобів — вечір. Якщо у вашому догляді вже є продукти з ретиноїдами, наприклад, крем, то краще відмовитися від додаткових складів, щоб не викликати подразнення шкіри.

Перед застосуванням ретинолу, наприклад, у сироватці, нанесіть за 10 хвилин до цього легкий зволожуючий крем і почекайте, поки він вбереться у шкіру. Після цього знову нанесіть засіб на обличчя, почекавши 5-10 хвилин.

Зволожуючі олії

Застосовуйте їх 1-2 рази на день — вранці та / або ввечері після основного зволоження. Олії потрібні не усім, але вони точно полегшать життя власникам сухої шкіри. Такі продукти утримують у дермі отриману воду і важливі мікроелементи. Для шкіри, яка схильна до висипу, добре підійдуть склади з оліями шипшини і жожоба, а для чутливої — з марулою і алое.

Олії легко просочуються крізь зволожуючі креми, але для сироваток, тоніків та інших продуктів це занадто щільний бар’єр. Тому важливо дотримуватися саме такої послідовності.

Сонцезахисний крем

Його завдання — не потрапляти глибоко у пори, а створювати захисну плівку, через яку у шкіру не потраплять УФ-промені. Санскрін потрібно наносити лише після зволоження і живлення олією. Оптимальний час використання — ранок, але, якщо ви не наносили макіяж, можете оновлювати його шар: сонцезахисний крем припиняє діяти приблизно через 3-4 години.